Tags

, ,

>

Paris gezimizin iki gününü Disneyland’e ayırdık. İki gün dolu dolu gezdik. Çok kalabalık değildi böylelikle fazla sıra beklemeden rahat rahat dolaştık. Yazın gitseydik sıcakta sıra beklemek bir ızdırap olabilirdi.
Disneyland kapanınca Disney Village ziyaretçilerin akınına uğruyor. Günün tatlı yorgunluğunu atmak isteyen ziyaretçiler cafe ve restoranlara yöneliyorlar. Biz de önce biraz dolaşıp sonra da yemek yemek için Rainforest Cafe’ye girdik. Daha önce Chicago’da Rainforest Cafe’ye gitmiş olduğum için mönü içeriğini biliyordum, değişik ve eğlenceli bir ortamı olduğu için de burayı tercih ettik.

 

Yarım saat kadar sıra bekledikten sonra masamıza geçebildik. Sıra beklerken Rainforest Cafe’nin hediyelik eşya reyonları arasında dolaşarak vakit geçirdik. İçerisi çok kalabalık olduğu için masamıza geçer geçmez hemen siparişimizi verdik. Siparişlerimiz gelene kadar yağmur ormanları içinde fillerin seslerini dinleyip biraz yağmur altında ıslanıp ve biraz da etrafı seyrederek zaman geçirdik.


Yemek olarak Primal Steak ve Maya’s Combo tercih ettik. Et istediğim kıvamda pişmişti fakat istediğim yumuşaklıkta değildi. Eşimin tercihi olan Combo daha başarılıydı. Rainforest Cafe’nin ortamını solumak, soluklanmak ve karnımızı doyurmak için verdiğimiz mola güzeldi. Sonrasında, Paris’e dönmek üzere trene binmek için Disneyland’a veda ettik.

Adres: Disney Village Disneyland