Tags

, , , , ,

> Değerli Arkadaşlar,

Cuma akşamı Big Chefs’te akşam yemeği yemek için toplandık. Yemek her zamanki gibi güzel ve doyurucuydu. Cafe Sade’den tanıdığım ve daha sonra Big Chefs Antares AVM’de çalışmış olan Şef Metin Ustayı sorduğumda Kentpark’ta açılmış olan Timboo Cafe’ye geçtiğini öğrendim. Uzun zamandır Timboo Cafe’nin ismini duymaktaydım ama bir türlü gitme fırsatı bulamamıştım. İşte o fırsatı Pazar günü bulduk. Tam öğle vakti Eşimle beraber güzel bir yemek yemek için Timboo Cafe’ye gittik. Cafe -1. katta yer almaktaydı. Cafe’nin arka cephesi havuzlu terasa bakıyordu. Havuzda fıskiyelerin görsel şöleni başlamıştı. İçeride cam kenarında bulunan bir masaya oturduk. Hem dışarıyı görme şansımız devam etti hem de Cafe’nin ortamını tenefüs etme, dekorasyonu inceleme, ortamı yaşama şansını yakaladık.


Eşimle beraber dana etli mexican fajita wrap ve peynirli salata sipariş verdik. Aslında canım hamburger yemek istiyordu fakat hamburger köftesinin içinde farklı baharatlar olduğunu öğrenince vazgeçtim. Bu arada, Metin Usta ile konuşma ve hayırlı olsun deme fırsatını da buldum. Mekanı beğendim. Sade ve şıktı, kendimi rahat hissettim.
Yemeklere gelince dana etli mexican fajita wrap oldukça başarılıydı. Eti bol ve yumuşaktı. Ben wrap yerken etinin bol olup olmadığına bakarım. Genelde sebzeyi bol eti kırpık ve az olur. Bu wrap tam istediğim gibiydi. Peynirli salataya gelince, peyniri, salatanın tazeliği, içeriği başarılıydı. Beni salatada tek memnun etmeyen hazır kullanılmış pesto sostu. Pesto sos biraz zeytinyağı ile açılmış ve üzerine gezdirilmişti. Makarnada bile fazlası ağır olan bu sos salataya pek yakışmamıştı.
Yemeğin sonunda ikram edilen sıcak çikolatalı sufle kelimenin tam anlamıyla muhteşemdi. Çikolatası bol, suflenin kıvamı tam ve yanında ikram edilen dondurma ile uyumu mükemmeldi.
Cafe’nin sahibi ile Timboo Cafe’nin mönüsü üzerine ve yakında yapacakları değişiklikler üzerine konuştuk. Detaylar bende saklı kalsın. Ama şimdiden ağzım sulandı.
Şimdilik Panora ve Kentpark AVM’de bulunan Timboo Cafenin adresi:
Kentpark AVM 7. km No:164/42 Kat -1
Tel: 312. 219 97 79