Tags

, , ,

>

Bugün sizlere Brüksel’de gittiğimiz bir restauranttan bahsedeceğim. Adı “Chez Leon”. 1893 yılında aile işletmesi olarak kurulmuş ve şu an şubeleri de olan bir mekan. Belçika, çikolataları, patates kızartmaları, midyeleri ve biralarıyla meşhur bir ülke. Belçika’ya gitmeden önce yaptığım ön araştırma sonucunda bu restauranta gitmeye karar verdik. Tabii ki daha meşhur ve kaliteli mekanlar mevcut ama burası içlerinde en çok bilinenlerden birisi.

Ben set mönü aldım. İçi karides ile doldurulmuş domates, patates kızartması, sizin seçiminiz midye ve leon breweryden oluşan bir mönüydü. Fiyatı 31.30 Euro. Eşim domates çorbası ve midye tava istedi. Çorba 9.70 Euro midye 10.50 Euroydu.

Restaurantta gittiğimiz zaman akşam 8 gibiydi. Çok kalabalık ve turistik bir mekandı. Bir masa bulduk ve oturduk. Servis hızlıydı. Ben maydonoz, tereyağ ve krema ile hazırlanmış midye istedim. Midyeler güzeldi ama yemesi biraz zahmetliydi. Patates kızartması kötüydü. Çok fazla yağ çekmişti. Domates çorbası bizim damak tadımızdan uzaktı. Sanki domatesli sebze çorbası gibiydi. Midye tavası ise güzeldi.

Belçika’ya gidipte midye yemeden dönmek olmazdı. :))

Adres : 18, rue des Bouchers B-1000 Bruxelles

Tel: 02. 511 14 15 fax: 02. 514 02 31

web: http://www.chezleon.be/