Tags

, , ,

>

Ben küçükken, Ankara dışında yaşıyorken Amcamlara sömestr veya yaz tatillerinde ziyarete geliyorduk. Amcamlar Bestekar Sokak’ta oturuyorlardı. 80’li yıllarda birgün Amcam “Sokağın aşağısında Süha diye meşhur bir dönerci var. Çok güzel döneri ve köftesi var. Hadi gidelim siparişlerimizi alalım” dedi. İşte ilk defa o zaman Süha’nın Yerine gittim. Çok küçük bir dükkandı. Saat henüz 12 olmamıştı. Telefonlar çalıyor bir yandan siparişleri hazırlıyorlar bir yandan soğanları doğruyorlardı. Süha’nın oğlu dönerin başında, torunu servisteydi. Bir de Amcaları vardı. O da köfte ile uğraşıyordu. Paketleri alıp eve geldik. Döner ve köfteyi afiyetle mideye indirdik. Tamamen kuz etinden yapılmış hakiki Ankara döneriydi.

Yıllar boyunca Amcamlara ziyarete gittiğimizde hep Süha’dan döner yemeğe devam ettik. Amcamlar Bestekar’dan taşındı biz de Ankara’ya gelmiştik pek yolum düşmez oldu. Sonra bir ara dükkanı kapattıklarını duydum. Bir gün arkadaşlarım Süha’nın Yeri’nin tekrar açıldığını söyledi. Bir kaç defa daha gittim. Geçenlerde tekrar aklıma geldi. Bir defa daha gittim. O eski dönerin lezzetini bulamadım. Öğrendiğim kadarıyla artık döneri dana ve kuzu karışık yapıyorlarmış.

Piyasaya göre her zaman biraz daha pahalı ama kömürde pişmiş kaliteli et döner yemek isteyeceklerin tercih edeceği bir mekan. Öğlen geç kalmayın saat 14:00’ten sonra döner bulma şansınız zayıf.

Adres:Esat Cd. No.33 K. Esat – Ankara
Tel: 312. 419 63 03

Web: http://www.suhaninyeri.com