Tags

, , , ,

>

Halimbey Sofrası son dört yıldır gittiğim bir mekan. Tüm Batıkent’lilerin bildiği ve severek gittikleri bir yer. Halk arasında Cumhuriyet fırını olarak bilinen asıl adı Cumhuriyet Lezzet Dünyası (CLD) olan ve Halimbey Sofrasını da bünyesinde bulunduran bu işletmenin Çayyolu, Çankaya ve Elvanket olmak üzere üç şubesi bulunmaktadır.
Halimbey Sofrasında hemen hemen her çeşit kebabı bulabilirsiniz. Ben en çok beytisini seviyorum. Çağ kebabı da oldukça başarılı. Spesiyalleri arasında kaburga dolması yer almakta olup 2 kişilik geliyor. Benim için biraz ağır bir yemek olduğu için çok tercih etmiyorum. İlk gittiğim yıllarda içli köftesi güzeldi sonra ustası ayrılınca menüden kaldırdılar. Tekrar içli köfteye başlamışlar ama o eski lezzeti bulamadım. Servisi hızlı ama tek kusuru siparişleri aynı anda getirememeleri. O kadar tembih etmeme rağmen yemekler hep farklı zamanlarda geliyor. Dolayısıyla, birisi yerken diğeri bakıyor. Sebebini mutfakların farklı yerlerde olmasından dolayı koordinasyonu sağlayamamaları olarak açıklıyorlar. Bence görev garsonlara düşüyor.
Cumhuriyet fırını tarafı daha çok cafe tarzı çalışıyor ama Halimbey mönüsünde olan bir siparişide alıyorlar. Biz kışın hamsi tava yemeğe gidiyoruz. Hamsi tavası oldukça başarılı bol yeşillik ile servis ediliyor. Hem fiyatı hem kalitesi çok iyi.
Hem cumartesi hem de pazar günleri saat 8:00 ile 15:00 arasında brunch yapabilirsiniz. Fırın olduğu için ekmek, pasta ve börek çeşitleri bol ve hepsi taze.
Tahinli çöreğini ve pidesini beğeniyorum.

 Adres: CLD Merkez: Ergazi 1. Cadde No: 107 Batıkent / ANKARA

Tel: 312.256 15 81
Fax312.257 06 81