Tags

, , , ,

>

Lezzet yolculuğumuzun üçüncü durağı Gaziantep oldu. Antep’e benim üçüncü gidişim, Eşimin ise ilk gidişiydi. Her seferinde çok keyif aldığım seyahatlerdi. Eşimle beraber çok daha keyifli oldu.

Gaziantep klasiği olarak İmam Çağdaş’a gittik. Daha önceki seyahatlerimde eski yerinde yemek yemiştim. Bu son seyahatimizde İmam Çağdaşın yeni mekanında yemek yedik. Yeni mekanını çok beğendim. Geniş, ferah ve ahşabım ortama kattığı sıcaklık ile ambiyansı tam not aldı. Yemekler her zamanki gibi mükemmeldi. Antep lahmacunu her zaman Urfa lahmacuna tercih ederim. Malzeme ve dolayısıyla tat olarak harika.

Yemeğe birer Antep lahmacun ile başladık, Beklememiş sıcak ve çıtır bir lahmacundu çok lezzetliydi. Ardında karışık kebab söyledik. İnsan Antep’te yaşamayınca hepsinin şöyle bir tadına bakmak istiyor. Patlıcan, simit, soğan, fıstık kebabı ve şiş kebab derken herşeyi silip süpürdük. Üzerinede hafif olsun diye bir parça bülbül yuvası yiyerek yemek yemenin bu kadar keyifli, bu kadar güzel olduğuna dair sohbetimizi acı bir Türk kahvesi ile taçlandırdık. Antep’te yediğimiz kebablar hiç mi hiç rahatsızlık vermiyor. O kadar ustalıkla pişiriliyor ki lezzeti içinde kalıyor.

Adres: Eski Hal Civarı, Uzun Çarşı No:49 Şahinbey
Gaziantep

Tel: 3 342 231 26 78

Web: http://www.imamcagdas.com/